Košík: 0

Spolu: €0.00

Kameň mesiaca december Tyrkys


Modrý, zelený, alebo všetko medzi tým, tyrkys je jedným z našich najobľúbených kameňov. Jeho nádherná farba nielenže vynikne na každom kuse šperku, ale prináša aj úžasné výhody pre myseľ, telo a dušu. ♥ 

Tyrkys je pravdopodobne jedným z najstarších používaných drahých kameňov v histórii. Jeho upokojujúce odtiene zelenej a modrej prinášajú silu a ochranu svojmu majiteľovi. Bratranec lapis lazuli sa používa už tisíce rokov, aby priniesol silu a šťastie niekoľkým starodávnym kultúram, nielen počas vojny, ale aj ako ozdoba pre bohatšie rodiny. Tyrkys sa často objavoval v minulosti aj v sedlách jazdcov na koni, pretože chránil koňa aj jazdca. Aj v Egypte tyrkys veľmi dobre poznali a volali ho kameňom života. Starí Tibeťania nosili tyrkys pri sebe počas celého života a rovnako ním aj platili. Bol v Tibete dokonca vzácnejší ako zlato.

Názov kameňa pochádza z francúzskeho slova „turquois“, čo znamená turecký. Práve z Turecka bol totižto tyrkys prvý krát dovezený do Európy.

Tyrkys je známy svojimi neuveriteľnými prínosmi pre zdravie a liečebnou energiou. Ako je známe, že prináša silu a ochranu svojmu nositeľovi, pomáha zmierniť taktiež príznaky depresie, úzkosti a vyčerpania. Je to kameň rovnováhy a prináša pocit pokoja. Zmierňuje naše túžby, najmä v oblasti nadbytočnej konzumácie.

Spolu s tanzanitom je tyrkys kameňom všetkých decembrových detí. Tyrkys je očistný kameň. Rozptyľuje negatívnu energiu a odstraňuje elektromagnetický smog. Zaisťuje ochranu pred znečistením životného prostredia. V duševnom živote zaháňa sklony k mučeníckemu konaniu a bráni sebapoškodzovaniu. Pri duševnej práci pomáha zachovávať pokojnú myseľ s nepoľavujúcou pozornosťou. Má prirodzenú schopnosť priťahovať kladné, posilňujúce energie.

Nie je žiadnym tajomstvom, že v zenTree design absolútne milujeme tyrkys. Či už na krásnych prsteňoch, náušniciach, alebo v príveskoch, tyrkys nájdete aj u nás. 

komentáre na blogu cez Disqus