Košík: 0

Spolu: €0.00

Kameň mesiaca február Ametyst

Ametyst je kameňom všetkých ľudí narodených práve v mesiaci február.


Význam ametystu

 

Ametyst je známy tým, že poskytuje silu, podporovaním pokoja, rovnováhy a mieru, čo umožňuje človeku, aby rástol a stal sa silnejším intelektuálne. Ametyst vám pomôže rozvíjať schopnosť jasne premýšľať a neblokovať sa žiadnymi emóciami alebo vonkajšími aspektmi, ktoré by mohli ovplyvniť váš každodenný úsudok. Ametyst vám pomôže analyzovať emócie a porozumieť tomu, ako prekonať ťažké situácie, kde by vaše emócie mohli byť vyhrotené na maximum.

 

Ako vám pomôže ametyst?

 

Prináša emocionálnu stabilitu a vnútornú silu vo všetkých aspektoch vášho života. Vnáša stabilitu a harmóniu do vzťahov. Rovnako vraj posilňuje silu vôle, schopnosť sústrediť sa a je skvelým pomocníkom pri čoraz obľúbenejšej forme relaxu – meditácii. 

Je považovaný za energizujúceho liečiteľa nielen na emocionálnej, ale aj na fyzickej úrovni. Podporuje imunitný systém, čím vám pomôže prekonať choroby a priniesť rýchle zotavenie.

Ametyst zvlášť prospieva, keď sa nosí zavesený na krku tak, aby spočíval na srdci. V prípade nespavosti alebo "nočných morách" sa odporúča položiť kameň pod vankúš.

 

 

5 faktov, ktoré ste možno o ametyste nevedeli

 

1. Ametyst je často označovaný ako kameň  optimizmu a šťastia. Leonardo Da Vinci tvrdil, že ametyst zvyšuje inteligenciu a zbavuje zlých myšlienok.

 

2. Názov "ametyst" pochádza z gréckeho slova "ametystos", čo znamená "triezvy" alebo "nie opitý". Starovekí Gréci verili, že drahokam chráni pred opitím. Ešte stále nájdete šálky vyrobené z ametystu, ktoré boli navrhnuté tak, aby chránili pred opitosťou.

 

3. Všetky drahokamy z ametystu sú fialové. Intenzita farby však určuje jeho hodnotu. Tí, ktorí majú bohatú, tmavofialovú farbu, sú vzácne a cennejšie.

 

4. Tibetská kultúra vytvára z ametystu špeciálne ružence, pretože veria, že drahokam podporuje jasnú myseľ.

 

5. Hovorí sa, že svätý patrón romantickej lásky, Svätý Valentín mal na sebe ametystový prsteň v tvare Kupida.

 

zenTree strieborné handmade šperky s ametystom nájdete TU


Ametystove sperky na zenTreepng
komentáre na blogu cez Disqus