Košík: 0

Spolu: €0.00

Kameň mesiaca január Granát


Máme tu január a s ním kameň mesiaca Granát pre všetky januárové deti.

 

Pod názvom granát si ľudia predstavia červený drahokam sýtej farby. Tento kameň môže mať ale aj množstvo ďalších farebných odtieňov a to od žltej a svetlozelenej, cez oranžovú až po tmavočervenú. Granátom sa preslávil aj náš susedný štát. V Českej republike bolo objavené veľké nálezisko tých najkrajších červených granátov.


O granáte koluje mnoho legiend. Všetky zvieratá z Noemovej archy vraj môžu vďačiť práve veľkému granátu za jediné svetlo, ktoré poskytol na ich biblickej ceste a dostaveniu sa bezpečne na súš. Domorodí americkí indiáni verili, že bohatá farba tohto drahokamu zvyšuje žiaru aj silu ohňa a prináša uzdravenie. V gréckej mytológii granátové jablko a tiež samotný granát symbolizoval večnú lásku a sľub rýchleho návratu pri dlhom odlúčení zamilovaných. Starogrécky boh smrti Hádes dal granátové jablko svojej manželke Persefone, keď ho opustila, aby sa ubezpečil, že sa opäť stretnú.

 

Granát má silné regeneračné účinky. Je kameňom ohňa, vášne, ale aj premeny a čistoty srdca. Dodáva prebúdzajúcu energiu, túžbu poznávať a prináša hlbokú lásku. Granát podporuje pevné vzťahy , záujem o druhého, udržuje v rovnováhe sexuálnu túžbu a dokáže napraviť aj citovú disharmóniu. Otvára vyššiu myseľ, prebúdza v nás štedrosť a súcit. Granát tiež veľmi účinne pomáha kontrolovať hnev a to najmä hnev namierený voči vlastnej osobe. Granát je tiež známy pre svoju schopnosť zvyšovať kreativitu i produktivitu a udržiavať pozornosť. Týmito vlastnosťami dovoľuje človeku začať a dokončiť všetko, čo potrebuje.

 

Strieborné handmade náušnice s granátom alebo granát kombinovaný s jadeitom na prívesku nájdete aj u nás na zenTree design.

komentáre na blogu cez Disqus