Košík: 0

Spolu: €0.00

Kameň mesiaca november Modrý topás

Modrý topás podporuje harmóniu a relaxáciu a môže byť obzvlášť užitočný pri uzdravovaní pocitov zranenia a upokojení nervov. Topás mierni a potláča divoké emócie, vášne a žiarlivosť. Pomáha nám preniesť sa ponad aroganciu a emotívne útoky.

V minulosti bol topás používaný na prekonanie strachu a ochranu pred nočnými mormami. Staroveké civilizácie verili, že modrý topás má ochlaďujúce účinky. Používali topás na zmiernenie popálenín a ochladenie vriacej vody.

Tento kameň s jeho utišujúcou modrou farbou pomáha usmerňovať naše myšlienky na podporu sústredenia, je dobrým spoločníkom pri meditácii.

Keďže stimuluje hrdelnú čakru, nosenie topásu môže tiež pomôcť pri komunikácii. Tento krásny drahokam je pomocníkom pri prednášaní, vyjadrení myšlienok a emócií. Prináša šťastie v podnikaní. Tomu, kto ho nosí, dodáva líderské vyžarovanie a schopnosti. Pri jeho nosení z nás vyžaruje kľud.

Často spájaný s lojálnosťou a láskou, tento klenot predstavuje večnú romantiku a priateľstvo. Modrý topás symbolizuje poctivosť, jasnosť pocitov a hlboké emocionálne pripútanie.

Darčeky ako prsteň s topásom, náušnice alebo prívesok môžu signalizovať želanie zaviazaného romantického vzťahu alebo silné uznanie lojálneho priateľstva.

Je tiež vybraným kameňom pre 4. a 19. výročie manželstva.

Nezabudnite si svoj topás pravidelne čistiť a nabíjať. Topás nabíjame zásadne pri splne mesiaca. Nabíjaním na slnku by mohol stratiť svoju pôvodnú farbu.

komentáre na blogu cez Disqus