Košík: 0

Spolu: €0.00

Kameň mesiaca október Opál

Opál – obávaný kameň mnohých ľudí. Možno ste počuli, že opál prináša nešťastie. Prečo však tento kameň dostal takúto reputáciu?
Starí Gréci si opál veľmi vážili, Rimania ho nazývali kráľom drahokamov, uznávali ho ako symbol nádeje a čistoty.

Avšak klebety o nešťastnom opále sa rozšírili začiatkom 19.storočia. Príčinou bol román Waltera Scotta s názvom Anne Geierstein. Pani Hermiona – hlavná postava nosila magický opál vo vlasoch. Opál sa menil podľa jej nálady. Keď bola nahnevaná ohnivo červeno blikal a naopak krásne žiaril, keď bola Hermiona šťastná. Raz sa kameň pokropil svätenou vodou a stratil svoju iskru. V tých časoch Hermiona ochorela a kameň si vzala so sebou do postele. Na druhý deň zostala z kameňa len kopa popola. Po tomto príbehu opál získal negatívnu reputáciu na ďalšie desiatky rokov.

A aké vlastnosti teda opál naozaj má? Podnecuje originalitu a tvorivosť. Napomáha k objaveniu a prejaveniu skutočného ja svojho majiteľa. Dokáže pohlcovať i vysielať. Prijíma myšlienky a pocity z okolia, zosilňuje ich a vracia ku zdroju. Jedná sa o karmický kameň, ktorý nás učí, že všetko čo vyšleme von, sa nám zas vráti. Rozvíja naše psychické sily, zosilňuje zvláštnosti charakteru a odhaľuje osobné vlastnosti, ktoré je potrebné premeniť. Vnáša do života svetlo,a spontánnosť. Zosilňuje city a odstraňuje zábrany. Opál pôsobí ako ochranný kameň – ak je správne naprogramovaný, spraví vás nepostrehnuteľnými či neviditeľnými. Dodáva celkovú silu k životu, preto nie je čoho sa báť.

komentáre na blogu cez Disqus