Košík: 0

Spolu: €0.00

Niekoľko užitočných typov, ako si správne vybrať náušnice

Vyberáte si náušnice len na základe toho, či sa vám páčia alebo nie? Vedeli ste, že s nimi viete aj opticky korigovať tvar vašej tváre? O tom, ako si vyberať náušnice, ktoré vám najviac pristanú a čo pri výbere náušníc zvašovať, nájdete v nasledujúcich riadkoch.

 

1. Vyberajte si náušnice k tvaru vašej tváre


- Trojuholníková a srdcová tvár 

Na vyrovnanie tvaru tváre si vyberajte náušnice, ktoré odpútajú pozornosť od širokého čela a vytvoria ilúziu šírky pri čeľusti. Tak bude tvár pôsobiť súmernejšie. Lustrové náušnice alebo náušnice v tvare slzy budú pre vás ideálnou voľbou.

- Oválna tvár 

Pokiaľ je vaša tvár oválna, máte vyhraté. Môžete nosiť takmer akýkoľvek tvar, ale trojuholníkové náušnice alebo jednoduché napichovačky budú zvýrazňovať krásne lícne kosti najlepšie!

- Okrúhla tvár 

Pri okrúhlom type tváre sú vhodnejšie dlhšie a tenšie náušnice, ktoré opticky zoštíhlia tvár. Vyvarovať sa treba veľkým kruhovým náušniciam, väčším okrúhlejším napichovačkám, ktoré len vyzdvihnú okrúhlosť tváre.

- Dlhá tvár

Ak máte dlhú, tenkú tvár, vyberte si náušnice, ktoré ju opticky rozšíria.

Pokojne väčšie napichovacie náušnice, oválne náušnice, menšie či väčšie kruhové náušnice sú pre vás ako stvorené.

- Hranatá tvár

Dámy s rovnako širokým hranatým čelom a čeľusťou potrebujú zmäkčiť tvrdé hrany svojej tváre.

K tomu sú ideálne náušnice, ktoré sú stredne dlhé až dlhé so zaoblenými hranami. Oválne tvary a kruhové náušnice sú pre vás tá správna voľba. Držte sa ďalej od hranatých tvarov alebo akéhokoľvek druhu náušnice so štvorcom, ktoré len podčiarknu tvar vašej tváre.

 Dizajn bez nazvupng

2. Noste náušnice, ktoré sa hodia k vášmu životnému štýlu

Kde budete náušnice nosiť? 

  • Práca alebo kancelária: čím konzervatívnejšia je vaša práca, tým konzervatívnejšie by mali byť náušnice. Vyberte si klasické náušnice pokojne aj so zlatým akcentom. Pracovný dress code vylučuje dlhé, alebo kruhové náušnice. Ak pracujete vo veľmi konzervatívnych oblastiach, ako sú financie a právo, rozhodne sa vyhnite veľkým náušniciam.

  • Po práci: Teraz je čas uvoľniť sa a ukázať svoju osobnosť. Môžete zabudnúť na jednoduché napichovačky, zvoliť výraznejšie náušnice a pohrať sa s tvarmi, farbami aj veľkosťami.

3. Vyberajte si náušnice k typu vašej osobnosti

Aký je váš štýl? 

  • Pre dramatické, alebo mestské typy sú zas vhodné náušnice s rovnými hranami, štvorcové, obdĺžnikové a trojuholníkové tvary.

 

Náušnice by mali dotvárať náš celkový vzhľad. Tvoriť celok. Podčiarknuť našu tvár a outfit. Vyvarujte sa noseniu náušníc čisto len kvôli tomu, že sú práve “in”. Ak sa nehodia k vašej tvári, alebo celkovému štýlu, môžu sa ľahko stať rušivým elementom.061014 kopiapng
komentáre na blogu cez Disqus